פה זה לא דמוקרטיה, אני מחליט מי נכנס ומי לא

 

משטרת ישראל השיבה אתמול לעתירת האגודה לזכויות האזרח נגד הגבלת התנועה של עיתונאים בעיר העתיקה בירושלים. במקביל להגשת תגובת המשטרה לעתירת האגודה לזכויות האזרח, הוגשו אתמול עוד שתי עתירות נגד המשטרה בגין פעולותיה נגד עיתונאים בעיר העתיקה של ירושלים, האחת על ידי ארגון העיתונאים בישראלי והאחרת על ידי התאחדות עיתונאי החוץ בישראל (FPA). 

בעתירה שהגישה התאחדות כתבי החוץ בישראל, באמצעות עורכי-הדין גלעד שר, ג'ורג'ט זהר ומורן אוריה-ספקטור, מתבקש בג"ץ גם כן להורות למשטרה לחדול מהגבלת תנועתם של עיתונאים. העתירה כוללת דוגמאות נוספות להתעמרות השוטרים בעיתונאים.

לפי עתירה זו, העיתונאי ויינט חסאן פנה לשוטר והזדהה כעיתונאי. "במענה לכך השיב לו שוטר המשיבה [משטרת ישראל] 'לא אכפת לי', בעט בו עד שנפל לכביש"; לעיתונאי אחר אמר שוטר: "אם לא תשתוק אשבור לך את השיניים"; העיתונאי אמיר כהן מסוכנות "רויטרס" נעצר בכניסה לשער האריות על ידי שוטר בשם מור נווה שאמר לו: "פה זה לא דמוקרטיה, אני מחליט מי נכנס ומי לא". באותה העת, כך נטען, הורשו תיירים ואזרחים להיכנס מבעד לשער ללא כל הגבלה; העיתונאי סינאן אבו מאיזר הוכה על-ידי שוטר באלה על ראשו, אושפז ואובחן כסובל מזעזוע מוח.

 

לכתבה המלאה