תקף, גידף והרגיז את השופטת: המופע של יאיר נתניהו בבית המשפט

 

מאת: אלמוג בן זכרי, הארץ

 

זה לא יהיה דיון שהשופטת חנה קלוגמן תרצה לזכור. בכל דקה שחלפה בזמן עדותו של יאיר נתניהו, פניה קדרו, פיה קצף. קשה להאשים את קלוגמן על כך שאיבדה את מזגה השיפוטי פעם אחר פעם. הגורל זימן אליה עד שבז לכל דקה שבה ניצב בבית המשפט, שמאמין שכוחות שמאל חברו יחדיו להפיל אותו, את אביו ואת משפחתו. דמותו הארסית, המתלהמת והמסיתה המוכרת מהטוויטר הופיעה באולם בשר ודם, מגדפת כל מה שנקרה לעברה, עד שהשופטת קלוגמן, כמעט חסרת אונים, ביקשה: "תפסיק להזכיר את אהוד ברק".

הדיון בבית משפט השלום בתל אביב החל באיחור של כמעט שעה. על הפרק: תביעת דיבה הדדית בין מכון מולד לנתניהו הבן על פרסומים ברשתות החברתיות. התביעה מתנהלת זה כארבע שנים, אך רק לאחרונה הגיעה לשלב ההוכחות. תחילה, באוגוסט 2017 תבעו אנשי מכון מולד את נתניהו, לאחר שכינה אותם "עמוד מטונף שממומן בכבדות על ידי ארגון 'מולד' הרדיקלי והאנטי-ציוני הממומן על ידי הקרן להשמדת ישראל והאיחוד". זאת לאחר שהמכון פרסם עליו פוסט תחת הכותרת "חמישה דברים שלא ידעתם על יורש העצר יאיר נתניהו", ובו נכתב כי נתניהו אינו עובד לפרנסתו וחי על חשבון משלם המסים. בהמשך תבע נתניהו בחזרה את מכון מולד, בטענה ש"השנאה העזה והיוקדת של הארגון מנסה לפגוע ולהשפיל בכל מחיר". 

השופטת קלוגמן ניסתה להוביל לפשרה בין הצדדים בכמה הזדמנויות ואף כתבה נוסח התנצלות פומבית והדדית. את הנוסח דחו עורך הדין של נתניהו, יוסי כהן, ועורכי הדין גלעד שר ואיתן טוקר המייצגים את מכון מולד. בינואר בשנה שעברה שוב ניסתה השופטת להגיע לפשרה והעבירה את התיק להליך אצל שופטת השלום פנינה נויבירט. קלוגמן הבהירה בהחלטתה כי נתניהו ואנשי מולד מחויבים להגיע בעצמם לדיון. נתניהו לא התייצב לדיון בהליך ונדרש לשלם 500 שקלים הוצאות משפט...

 

לכתבה המלאה כפי שהתפרסמה באתר הארץ - לחצו כאן